Kompanija Plastex je za potrebe gračaničkog Doma zdravlja nabavila sanitetsko vozilo i predala ga osnivaču Doma zdravlja, načelniku Gračanice. Primopredaja je upriličena u petak a o ideji i realizaciji iste govorio je direktor firme, Sead Terzić:
“Ideja o ovoj inicijativi je potekla od uposlenika firme Plastex s obzirom da oni imaju neke svoje organizacione stvari u okviru firme, ove godine su izrazili da bi takvu jednu aktivnost sproveli u donaciji ovog vozila našoj opštini”.
Gračanički privrednici svako malo potvrde da su njihove kompanije i uspješne i društveno odgovorne. Podržavaju privrednici sve humanitarne akcije, sportske kolektive, učestvuju u obnovi lokalne infrastrukture te pomažu rad javnih ustanova.
“Ja ću iskoristiti priliku da se zahvalim uposlenicima, menadžmentu jedne odgovorne firme koja je donirala vozilo hitne pomoći. Nadam se da će ovo vozilo pomoći da imamo što manje problema, da će dobro doći našoj zdravstvenoj ustanovi koja je efikasno razvila službu hitne pomoći i ubraja se među najbolje na Kantonu”, rekao je ovom prilikom načelnik općine, Nusret Helić.
Svoju zahvalnost su izrazili i direktorica Doma zdravlja Murisa Ustavdić te šef Službe hitne medicinske pomoći Saša Operhal, rekli su da će ovo vozilo svakako doprinijeti efikasnijem i boljem radu Doma zdravlja.