Telefon: +387 35 700 800|info@opcina-gracanica.ba  |    |  

JAVNI POZIV ZA MLADE INOVATORE

JAVNI POZIV ZA MLADE INOVATORE

2017-11-13T07:35:49+00:00 13.11.2017|

U cilju promocije mladih inovatora u unapređenju njihovih inovacija u oblastima korištenja obnovljivih izvora energije i povećanja energetske efikasnosti  Centar za razvoj i podršku (CRP) iz Tuzle u saradnji sa Vladom TK, Ministarstvom obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK organizuje regionalno takmičenje “Inovativnim umom do pametne energije“.

Takmičenje se  organizuje u okviru projekta PAMETNE ŠKOLE u saradnji između Centra za razvoj i podršku (CRP) iz Tuzle, Vlade Tuzlanskog kantona i Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona, Brodsko-posavske županije i Upravnog odjela za obrazovanje, šport i kulturu Brodsko-posavske županije, udruženja Zelena akcija iz Zagreba, i Brodskog ekološkog društva (BED) iz Slavonskog Broda.

„Inovativnim umom do pametnih škola“ ili skraćeno „PAMETNE ŠKOLE“ naziv je 3,2 miliona KM vrijednog prekograničnog projekta koji se finansira iz INTERREG IPA CBC programa prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014.-2020.

Kako bi pozvali sve mlade inovatore ili ekipe inovatora, učenike osnovnih i srednjih škola u Tuzlanskom kantonu (BiH) i Brodsko-posavskoj županiji (HR) da se prijave na takmičenje i osvoje zanimljive nagrade  objavljuju sljedeći poziv:

{phocadownload view=filepreviewlink|id=1620|previewwidth=640|previewheight=480|text=”Javni poziv za mlade inovatore” }