Učenici srednjih škola i građani Gračanice, jutros su se okupili ispred Centralnog spomen-obilježja Odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995. kako bi se zajednički uputili na Zečev Gaj.

Memorijalni marš pod nazivom „Pohod na Zečev gaj 2019“ Grad Gračanica, u saradnji sa Sportskim savezom i srednjim školama organizuje treću godinu zaredom.

Prisutne je sa rutom kretanja upoznao  prof. Edin Šaković, koji će po dolasku na mjesto gdje se 25.05.1992. godine desila presudna bitka za odbranu Gračanice održati i historijski čas.

Prisutne je pozdravio i Gradonačelnik grada Gračanica, Nusret Helić te im se zahvalio što na ovaj način iskazuju poštovanje šehidima i poginulim borcima koji su dali živote za odbranu BiH i Gračanice u njoj.

Gradonačelnik je sa boračkim organizacijma položio cvijeće na spomen obilježje, a zatim je postrojenu kolonu učesnika ispratio u pravcu Zečevog gaja.

Program obilježavanja Dana odbrane se nastavlja sutra polaganjem cvijeća i svečanom akademijom u velikoj sali BKC-a, sa početkom u 11:00 sati.