Telefon: +387 35 700 800|info@opcina-gracanica.ba  |    |

Čestitka povodom Svjetskog dana Roma

2019-04-08T11:21:23+00:00 08.04.2019|

„ U svoje lično ime i u ime svojih saradnika svim pripadnicima romske nacionalne manjine na području grada Gračanice, ali i čitave  Bosne i Hercegovine, srdačno čestitam Svjetski dan Roma!

Njegujući tradiciju i kulturu, običaje, jezik i pismo, čuvate ljepotu svog bogatog naslijeđa i dajete ga kao zalog za budućnost vašoj djeci. U ostvarivanju vaših manjinskih prava i poboljšanju ukupnog socijalnog statusa uključujući obrazovanje, zdravstvenu njegu i uslove stanovanja, ali i očuvanje bogate tradicije i kulture Roma i dalje ćete, kao i do sad, imati podršku Grada Gračanice.“

OPĆINSKI NAČELNIK

Nusret Helić, s.r.