KONKURS ZA NAJBOLJI LITERARNI RAD

Povodom 25. maja, Dana odbrane općine Gračanica,

Općinski načelnik raspisuje

za najbolji literarni rad na temu

„BRANITI SVOJE, ČAST JE I OBAVEZA“

Ovim konkursom želimo ponukati mlade generacije da bolje razumiju vječno opredjeljenje ovog grada za nepokolebljivu borbu i očuvanje temeljnih ljudskih vrijednosti na kojima počiva napredni svijet. Pouke i poruke ovog datuma ima snagu zavjeta i obaveze da se ne zaborave oni koji su pali za domovinu, ali istovremeno one moraju biti zavjet sadašnjim i budućim generacijama  da brane sve one vrijednosti za koje su njihovi najbliži dali svoje živote.

Pravo učešća na konkursu imaju učenici srednjih škola na području općine Gračanica.

Komisija će odabrati tri najbolja rada, za koje su obezbijeđene novčane nagrade.

Radovi se podnose Službi za upravu, društve djelatnosti, boračko-invalidsku zaštiti i zajedničke poslove u Centu za pružanje usluga građanima do ponedjeljka 23.05.2016. godine.

Dodatne informacije mogu se dobiti putem telefona 035 700 802 ili 035 700 818. Uz rad je potrebno dostaviti lične podatke: ime i prezime, datum i mjesto rođenja, naziv škole, razred, broj telefona.

Proglašenje najboljih radova i dodjela nagrada obavit će se na Svečanoj akademiji povodom obilježavanja 25. maja, Dana odbrane općine Gračanica, 25.05.2016.g. u BKC-u Gračanica.

Općinski načelnik

Nusret Helić