.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ČESTITKA NAČELNIKA OPĆINE GRAČANICA U POVODU DANA OPĆINE GRAČANICA

ČESTITKA NAČELNIKA OPĆINE GRAČANICA U POVODU DANA OPĆINE GRAČANICA„02. juni 1429. godine je najstariji do sada poznati datum iz bogatog kulturno-historijskog naslijeđa Gračanice i njene okoline, simbolizira višestoljetnu opstojnost na ovim prostorima i zbog toga za sve stanovnike ove općine ima posebno značenje.

Obilježavajući ovaj datum ponovo potvrđujemo i podsjećamo mlade generacije na činjenicu da smo baštinici srednjovjekovne bosanske državnosti i ravnopravnosti sva tri konstitutivna naroda, i Bošnjaka i Srba i Hrvata. O tome svjedoče povijesni simboli slobode i odbrane ovih prostora, kojima potvrđujemo svoju opstojnost, ali i opstojnost države Bosne i Hercegovine na ovim prostorima.

Duboko uvjeren da ovaj datum doživljavaju na pravi način i da ga uvažavaju bez obzira na ideološki ili nacionalni predznak - s radošću, optimizmom i otvorena srca, svim građanima općine Gračanica upućujem iskrene čestitke.“  

OPĆINSKI NAČELNIK

Nusret Helić

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.