.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

SAOPĆENJE KANTONALNOG ŠTABA CIVILNE ZAŠTITE U VEZI SA ZAPRAŠIVANJEM

Kantonalni štab civilne zaštite obavještava građane da se danas neće vršiti avionsko zaprašivanje i dezinsekcija područja Tuzlanskog kantona.

U toku su pripremne aktivnosti kako bi se u okviru zajedničkog projekta Bosne i Hercegovine, Republike Srbije i Republike Hrvatske izvršilo zaprašivanje cijelog regiona plavljenih područja na teritorijama sve tri države, ali je za izvršenje ovog projekta neophodno da se voda povuče sa poplavljenih područja, prije svega Posavine, Semberije i određenih područja u Srbiji.

Dezinsekcijska sredstva nisu štetna i škodljiva za ljude, životinje i usjeve, ali obzirom da su u posebno osjetljivu kategoriju svrstane pčele, javnost će o terminima zaprašivanja biti blagovremeno obaviještena.

 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.