OBILJEŽN 25. MAJ - DAN ODBRANE OPĆINE GRAČANICA

OBILJEŽN 25. MAJ - DAN ODBRANE OPĆINE GRAČANICADanas je na Centralnom spomen-obilježju u Gračanici obilježen 25. maj – Dan odbrane općine Gračanica.

Prisutnima su se obratili glavni imam Medžlisa IZ Gračanica, Smajo ef. Mustafić i Općinski načelnik Nusret Helić. Nakon obraćanja delegacije su položile cvijeće na Centralnom spomen-obilježju.

OBILJEŽN 25. MAJ - DAN ODBRANE OPĆINE GRAČANICAPodsjećamo da su zbog stanja prirodne nepogode izazvanog poplavama i klizištima na području općine Gračanica otkazane sve aktivnosti u okviru manifestacije Dani Gračanice, osim 25. maja – Dana odbrane općine Gračanica, koji je danas obilježen skromno i simbolično i 02. juna – Dana općine Gračanica koji će biti obilježen na sličan način.

Planirano je da se neutrošena budžetska sredstva za obilježavanje ovih datuma preusmjere na otklanjanje posljedica prirodnih nepogoda od poplava i klizišta na području općine Gračanica.