.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

UPOZORENJE NA OPASNOST NEOVLAŠTENOG ULASKA U PODRUČJE KLIZIŠTA

UPOZORENJE NA OPASNOST NEOVLAŠTENOG ULASKA U PODRUČJE KLIZIŠTANa osnovu Odluke o proglašenju stanja prirodne nepogode na području općine Gračanica, Općinski štab civilne zaštite Gračanica donio je odluku kojom upozorava sve građane na opasnost ulaska, zadržavanja i izvođenja bilo kakve aktivnosti na područjima većih i aktivnih klizišta bez saglasnosti ovlaštenih stručnih lica. Cilj donošenja ovog upozorenja  je sprečavanje i izbjegavanje eventualnih lakših i težih posljedica za građane, kao i mogućnost izazivanja novih klizanja terena. Sve neophodne potrebe za ulazak treba realizovati u saradnji i pod nadzorom ovlaštenih lica.

 

Takođe, stručnjaci-geolozi i Općinski štab civilne zaštite koji su ovih dana aktivni na terenu upozoravaju građane da prvenstveno iz sigurnosnih razloga izbjegavaju “turistički obilazak” kliznih područja.

 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.