.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

HITNE MJERE NA ZAŠTITI OD NAJEZDE KOMARACA U POPLAVLJENIM PODRUČJIMA


HITNE MJERE NA ZAŠTITI OD NAJEZDE KOMARACA U POPLAVLJENIM PODRUČJIMAOpćinski štab civilne zaštite Gračanica uputio je Kantonalnom štabu civilne zaštite Tuzla i Kantonalnom zavodu za javno zdravstvo Tuzla zahtjev za hitno poduzimanje mjera na zaštiti stanovništva od najezde komaraca.

Izlivanje rijeka iz svojih vodotoka, pored plavljenja stambenih, poslovnih i infrastrukturnih objekata i poljoprivrednih površina, izazvalo je najezdu komaraca koji mogu prouzrokovati i širiti zarazne bolesti kod ljudi i životinja.

U cilju zaštite ljudi i životinja potrebno je poduzeti hitne  mjere na preventivnom uništavanju komaraca na poplavljenim područjima Općine Gračanica, sa posebnim akcentom  zaštite oko vodotoka rijeka.              

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.