.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ODRŽAN HITAN SASTANAK SA PREDSJEDNICIMA MJESNIH ZAJEDNICA LUKAVICA I PRIJEKO BRDO

ODRŽAN HITAN SASTANAK SA PREDSJEDNICIMA MJESNIH ZAJEDNICA LUKAVICA I PRIJEKO BRDORukovodstvo Općinskog štaba civilne zaštite, članovi Općinske komisije za procjenu šteta i geolog Amer Džindo održali sa danas hitan sastanak sa predsjednicima mjesnih zajednica koje su najugroženije od posljedica klizišta – Lukavice i Prijekog Brda. Tom prilikom dogovorene su prioritetne mjere na obezbjeđivanju prohodnosti punih komunikacija, sanaciji drugih posljedica klizišta i prirodnih nepogoda i zaštiti građana.

Ponovo su stručnjaci geolozi u Lukavici.

Za potrebe sanacije i stavljanja u funkciju alternativnog pravca – puta prema Prnjavoru odobreno je 350 m³ rizle, 1.500 litara goriva i građevinske mašine. Ekipa geometara snima i utvrđuje trasu puta.

Za Prijeko Brdo su odobrene nove količine materijala za završne radove za stavljanje u funkciju puta kroz Hadžiće. Već je uspostavljena nužna putna komunikacija prema Jahićima.

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.