.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

NAGRAĐENI NAJBOLJI RADOVI NA NAGRADNOM LITERARNOM KONKURSU

Općinski načelnik Nusret Helić danas je ugostio učenike koji su na nagradnom literarnom konkursu u povodu obilježavanja 25. maja, Dana odbrane općine Gračanica osvojili prva tri mjesta. Na temu: 25. maja 1992. godine Gračanica je odbranila čast grada slobode najbolji rad napisala je Esma Trepanić, učenica IV-c  razreda Gimnazije „Dr. Mustafa Kamarić“. Drugo mjesto osvojila je Amina Kapetanović, učenica III-4 razreda Mješovite srednje škole Gračanica, dok je treće mjesto pripalo Jasminu Mehanoviću, učeniku IV-5 razreda Mješovite srednje škole Gračanica.

Esma Trepanić kaže kako je inspiraciju za pisanje pronašla u knjigama, ali i da se velike zasluge mogu pripisati profesorima Džani Salihefendić i Milosavu Mikić koji se svakodnevno trude da učenike uče o prošlosti, te o važnosti obilježavanja događaja koji svjedoče o hrabrosti i borbi onih koji su se žrtvovali za našu budućnost. 

Svim nagrađenim Općinski načelnik je uručio priznanja i novčane nagrade.

Prvonagrađeni rad bit će pročitan sutra na Velikom času historije u povodu obilježavanja Dana odbrane općine Gračanica.

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.