.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ODRŽAN SASTANAK POVODOM OKONČANJA PROJEKTA „INICIJATIVA ZA UNAPRIJEĐENJE VODOSNABDJEVANJA U SEOSKIM PODRUČJIMA“

U četvrtak (26.07.), povodom okončanja projekta „Inicijativa za unaprijeđenje vodosnabdijevanja u seoskim područjima“ u Multimedijalnoj sali Općine, održan je sastanak sa predstavnicima mjesnih zajednica, s ciljem prezentacije rezultata samog projekta, kao i definisanja predstojećih aktivnosti na pomenutu temu. Sastanku su, osim predstavnika Općine, prisustvovali i predstavnici MDP Inicijative iz Doboja -  organizacija koja u partnerstvu sa Aquasan iz Bihaća, implementira ovaj projekat, kao i predstavnik MZ Kotorsko, Općina Doboj - primjer dobre prakse funkcionisanja lokalnog vodovodnog sistema.

 

Projekat je finansiran od strane Vlade Švicarske, započeo je u avgustu 2017.godine, traje do kraja jula 2018., a glavni cilj je bio izrada upitnika u kome će se nalaziti detaljne informacije o vodovodu (za svaki posebno), kao i jedinstvene baze podataka svih lokalnih vodovodnih sistema na području općine, koja će, osim statističkih informacija, omogućiti i olakšano planiranje Budžetskih sredstava.

U projektu se osim Gračanice, nalazi još pet općina: Doboj, Modriča, Živinice, Maglaj i Teslić.

 

 

 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.