ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA U POVODU MUBAREK MJESECA RAMAZANA

ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA U POVODU MUBAREK MJESECA RAMAZANA„Ramazan je sveti mjesec čiji su dani ispunjeni postom i molitvom, dobrim djelima, tolerancijom te ukupnom duhovnom obnovom i preporodom.

Post je radost vjernika, jer ga čini duhovno zdravim i jačim, njegovo srce blažim, njime on popravlja svoj odnos prema sebi i prema drugima.
U danima Ramazana čovjek najbolje osjeća ljepotu istine, pravde, poštenja, dobročinstva, bratske ljubavi i, iznad svega, Božije milosti.

Ramazan nas uči poštovanju prema čovjeku u njegovoj želji da živi u ljubavi, miru i sreći.

Želimo da post poveća ljubav prema dobru i učini nas boljim i predanijim vjernicima. Naša želja je da nas post učini duhovno jačim u razmišljanju i djelovanju – za dobro pojedinca, zajednice i društva u kome živimo.

Svim pripadnicima islamske vjeroispovjesti u ime Općine Gračanica  i u svoje lično ime, čestitam početak mubarek mjeseca Ramazana, uz želju da ga provedu u zdravlju i rahatluku.

Ramazan Šerif Mubarek Olsun!“

OPĆINSKI NAČELNIk

Nusret Helić