.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

AMBASADORI EU I ŠVEDSKE POSJETILI GRAČANICU

„Europska unija u posjeti lokalnim zajednicama“, naziv je projekta u okviru kojeg će EU i zemlje članice posjetiti 15 općina u Bosni i Hercegovini.

Projekat je danas startovao iz Gračanica, gdje su boravili ambasador EU u BiH Lars Gunnar Wigemark i švedski ambasador u našoj zemlji Anders Hegelberg.

Posjeta delegacije je započela prijemom u Kabinetu Općinskog načelnika gdje je načelnik Helić predstavio općinu Gračanica, projekte koji su realizovani uz podršku EU, ali i sfere u kojima treba djelovati u narednom periodu.

 

Nakon prijema delegacija je prisustvovala konferenciji održanoj u tržnom centru Etna kojem su pored ambasadora, načelnika Općine te domaćih, regionalnih i međunarodnih stručnjaka koji su angažovani na projektu prisustvovali i privrednici, predstavnici nevladinog sektora i građani.AMBASADORI EU I ŠVEDSKE POSJETILI GRAČANICU

Današnja panel diskusija bila je prilika da se Gračanici pokažu mogući putevi prema direktnim fondovima za originalne i kvalitetne projekte iz Europske unije, ali i da se od sudionika čuju prijedlozi za bolji i brži razvoj lokalnih zajednica, kao i navedu prepreke u njihovom razvoju.

U nastavku posjete delegacija je posjetila gračaničku firmu „Širbegović“ te „Bosansku kuću“ i Udruženje Gračaničko keranje.

„Europska unija u posjeti lokalnim zajednicama“, naziv je projekta u okviru kojeg će EU i zemlje članice posjetiti 15 općina u Bosni i Hercegovini.

Projekat je danas startovao iz Gračanica, gdje su boravili ambasador EU u BiH Lars Gunnar Wigemark i švedski ambasador u našoj zemlji Anders Hegelberg.

Posjeta delegacije je započela prijemom u Kabinetu Općinskog načelnika gdje je načelnik Helić predstavio općinu Gračanica, projekte koji su realizovani uz podršku EU, ali i sfere u kojima treba djelovati u narednom periodu.

Nakon prijema delegacija je prisustvovala konferenciji održanoj u tržnom centru Etna kojem su pored ambasadora, načelnika Općine te domaćih, regionalnih i međunarodnih stručnjaka koji su angažovani na projektu prisustvovali i privrednici, predstavnici nevladinog sektora i građani.

Današnja panel diskusija bila je prilika da se Gračanici pokažu mogući putevi prema direktnim fondovima za originalne i kvalitetne projekte iz Europske unije, ali i da se od sudionika čuju prijedlozi za bolji i brži razvoj lokalnih zajednica, kao i navedu prepreke u njihovom razvoju.

U nastavku posjete delegacija je posjetila gračaničku firmu „Širbegović“ te „Bosansku kuću“ i Udruženje Gračaničko keranje.

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.