.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ODRŽANA PRESS KONFERENCIJA INICIJATIVNOG ODBORA ZA ZAŠTITU RIJEKE SPREČE

ODRŽANA PRESS KONFERENCIJA INICIJATIVNOG ODBORA ZA ZAŠTITU RIJEKE SPREČE Juče je u multimedijalnoj sali Općine Gračanica održan sastanak inicijativnog odbora za zaštitu rijeke Spreče i Sprečkog polja.

Tema sastanka je bila zagađenost zemljišta u dolini rijeke Spreče i sve učestalije trovanje flore i faune u rijeci Spreči a na sastanku su osim članova Inicijativnog odbora bili prisutni Općinski načelnik Nusret Helić i Predsjedavajući OV Nihad Krajinović , načelnik općine Lukavac Edin Delić, predstavnici Agencije vodnog sliva rijeke Save, profesori Univerziteta u Tuzli, poljoprivrednici, predsjednici mjesnih zajednica koje gravitiraju dolini rijeke Spreče, učenici, građani, mediji i drugi gosti.

 

Na samom početku prisutnima se obratio Općinski načelnik, Nusret Helić koji je predložio određene zaključke, i kazao: “Jasno je šta su problemi, šta i ko treba raditi na njihovom otklanjanju. Mi se u Gračanici ne mirimo sa stanjem i ponovo dižemo glas i dizat ćemo sve dok se stanje ne promijeni na bolje. Želimo zaštititi svoje građane, njihovo zdravlje i imovinu.“

Prisutnima se obratio i načelnik općine Lukavac, Edin Delić koji je između ostalog rekao: “Moram biti iskren, i reći vam da bih vas prevario kada bih kazao da sam optimista. Problem zagađenja rijeke Spreče nije baš mali problem, nije to problem koji traje kratko vremena i nije to problem sa kojim možemo sa razine platforma, inicijativa, pogotovo inicijativa koje se dese ovako ad hoc, ne možemo očekivati neke veće pomake.“  

Učešće u javnoj raspravi su uzeli  i predsjednica udruženja poljoprivrednika, Abida Jahić, profesori Univerziteta u Tuzli, predstavnici Agencije za vodno područje rijeke Save, ribari, poljoprivrednici i drugi.ODRŽANA PRESS KONFERENCIJA INICIJATIVNOG ODBORA ZA ZAŠTITU RIJEKE SPREČE

Obzirom da je iznešeno mnoštvo prijedloga i zaključaka, Inicijativni odbor će na svom sljedećem sastanku da usaglasi sve prijedloge i sugestije struke, građana i oštećenih te oformi listu istih sa kojom će upoznati javnost. 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.