.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ODRŽANA PROŠIRENA SJEDNICA VMZ GRAČANICA

Proširena sjednica vijeća mjesne zajednice Gračanica je održana juče u multimedijalnoj sali Općine.

Tema ove sjednice je bila swot analiza infrastrukture mjesne zajednice Gračanica.

Sjednici su pored predsjednika vijeća i vijećnika ove mjesne zajednice prisustvovali i ministar razvoja i poduzetništva TK, gdin Osman Puškar, načelnik općine gdin Nusret Helić, šefovi službi, privrednici, rukovodioci javnih preduzeća te mediji.

Swot analizu je prisutnima predstavio Sead Jahić i u njoj su bile obrađene snage, slabosti, prilike, rizici i mogući pravci rješenja.   Najviše je bilo govora o Zakonu o javno-privatnom partnerstvu o kome još traje javna rasprava i smatra se da će upravo on donijeti rješenja za neke juče predstavljene probleme.

 

Nakon predstavljanja analize, predsjednik vijeća MZ Gračanica, Samer Fazlić je pozvao sve prisutne da uzmu aktivno učešće i da iznesu svoje prijedloge i  komentare. 

Prvi se prisutnima obratio ministar Puškar koji je rekao:“ Udruženje poslodavaca i lokalna zajednica su odlučili da razgovaraju o pitanjima privatno-javnog partnerstva i prednostima koje donosi Zakon o privatno-javnom partnerstvu. Ovdje su pripreme na baš konkretnim problemima koji muče grad Gračanicu i njeno okruženje i  u tom načinu sam jako zadovoljan kako su ljudi o tome razgovarali. Razgovori se uglavnom odnose na rješavanje određenih komunalnih pitanja i na pitanje iz oblasti obrazovanja.“

Učešće u ovoj sjednici uzeli su i neki od privrednika te vijećnika mjesne zajednice a prisutnima se obratio i načelnik općine, Nusret Helić.

„Ne mislim da ćemo tako brzo imati prve rezultate od javno-privatnog partnerstva. Ono će otvoriti jedan prostor i ja se nadam da će ljudi i tu shvatiti svoj interes zajedno sa  lokalnom zajednicom i da ćemo neke probleme i projekte brže riješiti“, istakao  je načelnik općine.

Puno je stvari koje je detektovala ova analiza koja između ostalog definiše i moguću viziju općine Gračanica kao preduzetničke općine dobrog obrazovanja.

Nakon što su utvrđeni problemi , slabosti i snage ove mjesne zajednice sada će se krenuti u traženje konkretnih rješenja za svaki od problema i njihovo postepeno rješavanje a sve uz pomoć prije svega građana zatim Općine te poslodavaca.

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.