OBILJEŽEN 1.SEPTEMBAR – DAN 111./221 .GRAČANIČKE BRIGADE

U četvrtak, 31.08.2017. godine, obilježena je godišnjica 111./221. gračaničke brigade.

Program obilježavanja održan je na Centralnom spomen-obliježju Odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995.godina a u organizaciji Općine Gračanica i koordinacije boračkih udruženja.

Kraćim referatom prisutnima se obratio načelnik općine, Nusret Helić u kome je između ostalog rekao:“ Okupljeni danas na ovome mjestu, jedinstveni kao što smo bili i te sudbonosne 1992. godine, jasno poručujemo: nikada i ni pod kojim uslovima nećemo dozvoli zaboravu da nadživi sjećanja. Nećemo dozvoliti da zaboravimo, jer davno je rečeno da oni koji ne pamte svoju prošlost osuđeni su da im se ona ponavlja.“

Nakon načelnika općine o ratnom putu brigade govorio je Smajl Oštraković, brigadir, pripadnik i komandant 111./221. brigade.

Delegacije općine, mjesne zajednice Gračanica i boračkih udruženja su položile cvijeće na spomen obilježje i odale počast poginulim borcima.

Svečanost obilježavanja su uveličale članice vokalno-instrumentalnog ansambla „Arabeske“.