SVEČANO OTVORENA ŠKOLA PLIVANJA

SVEČANO OTVORENA ŠKOLA PLIVANJAPod pokroviteljstvom općinskog načelnika Nusreta Helića a u organizaciji Sportskog  saveza općine Gračanica i bazena „Terme“ danas je svečano otvorena škola plivanja.

Projekat  „Obuka budućih plivačkih šampiona“  ima za cilj obučiti djecu neplivače dobi od 7 do 14 godina. Obuku provode profesori tjelesnog odgoja a djeca su podijeljena u dvije grupe, od 7 do 10 godina i od 11 do 14 godina.

Tokom pet dana mališani će savladati osnovne tehnike plivanja.

Škola plivanja traje do petka (11.8.) , svaki dan od 8:00 sati na bazenima Terme. Sve je besplatno a za polaznike su obezbjeđeni hrana i piće.

Prisutnima su se obratili predsjednik Sportskog saveza, dr. Osman Bukvić i načelnik Nusret Helić.

Predsjednik upravnog odbora Sportskog saveza Gračanica Osman Bukvić istakao je zadovoljstvo što se po šesti put otvara obuka djece neplivača i zahvalio Općinskom načelniku što im je ukazao podršku i sve resurse stavio na raspolaganje Sportskom savezu.

Sa djecom rade profesori Muhidin Klokić, Almir Devedžić, Enes Begović i Dženita Bećirović.