UPRILIČENA PREDAJA DONACIJE PORODICI DEDIĆ AMIRE

Uposlenici Općinske službe za civilnu zaštitu zajedno sa  predstavnikom humanitarne organizacije WORLD VISION BiH, gospodinom Svetom Đurđević su 15.03.2017. godine posjetili porodicu Amire Dedić, koja je i u nedavnim poplavama zbog opasnosti bila privremeno izmještena iz svog doma.

Na zahtjev Civilne zaštite Općine Gračanica upućen prema saradnicima u organizaciji World Vision BiH su brzo reagovali. Tako da je u srijedu upriličena predaja donacije za porodicu Dedić Amire.

Amiri i njenoj djeci uručena je nova posteljina, nova odjeća i više pari obuće.

Ovoj akciji priključio  se i autoprevoznik Samir Dedić koji je dovezao nasipni materijal kako bi spriječio ulazak vode u dom porodice Dedić.

Humanitarna organizacija World Vision BiH je organizacija za pomoć, razvoj i javno zagovaranje, posvećena radu sa djecom, porodicama i zajednicama kako bi prevazišli siromaštvo i nepravdu.

Podsjećamo, Općina Gračanica ima potpisan memorandum o razumijevanju sa organizacijom World Vision BiH  koja je sve više prisutna i koja je u nekoliko navrata pomagala poplavljene porodice.