.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA POVODOM 9. MAJA, MEĐUNARODNOG DANA POBJEDE NAD FAŠIZMOM I DANA EVROPE

"Povodom 9. maja, Međunarodnog dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope svim sugrađanima upućujem iskrene čestitke.

Ovaj datum, kao jedan od najvećih praznika savremene ljudske civilizacije i modernog svijeta, simbolizira poraz fašizma u najvećem ratu u ljudskoj povijesti i jedinstvo evropskih zemalja i naroda. Zato njegovo obilježavanje treba da bude podsticaj za dalje snaženje slobodarskih pokreta građana cijelog svijeta, pa i naše Bosne i Hercegovine.

U tom smislu važno je podsjetiti da je antifašizam  vječno opredjeljenje ove zemlje u borbi za osnovne ljudske vrijednosti, sretniju i perspektivniju evropsku budućnost kojoj težimo.

Odajući priznanje svima onima koji su preživjeli torturu logora, ali i onima koji su dali najveći doprinos u borbi za slobodu koju danas imamo, ovo je prilika da čestitam  Dan zlatnih ljiljana, te da se podsjetimo da se danas obilježava i Dana logoraša.“

Općinski načelnik

Nusret Helić

 

 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.