NAJAVA DOGAĐAJA: OBILJEŽAVANJE 9. MAJA - MEĐUNARODNOG DANA POBJEDE NAD FAŠIZMOM I DANA EVROPE

Međunarodni dan pobjede nad fašizmom i Dan Evrope u Gračanici će biti obilježeni sljedećim aktivnostima:

08.05.2015. (petak)

18:00 Svečana akademija (Velika sala BKC-a Gračanica)

- Referat Općinskog načelnika Nusreta Helića na temu “Antifašizam kao put BiH ka ujedinjenoj Evropi”

- Umjetnički program

09.05.2015. (subota)

10:00 Polaganje cvijeća na Centralno spomen-obilježje poginulim borcima/šehidima i civilnim žrtvama odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995. (park ispred Općine), Spomen-kosturnicu borcima NOR-a i Spomen-bistu Josipa Broza Tita (gradski park) i Spomen-obilježje civilnim žrtvama rata (Bijela Polja)

Pozivamo sve sugrađane da zajednički obilježimo 9. maj, Međunarodni dan pobjede nad fašizmom i Dan Evrope.