NAJAVA DOGAĐAJA: OBILJEŽAVANJE 7. APRILA - DANA OSLOBOĐENJA GRAČANICE U DRUGOM SVJETSKOM RATU

U utorak, 07.04.2015. godine, bit će upriličeno obilježavanje 7. aprila, Dana oslobođenja Gračanice u Drugom svjetskom ratu prema utvrđenom programu:

11:00   Književni klub Muhamed Seid Mašić (Biblioteka „Dr. Mustafa Kamarić“)

15:30   Polaganje cvijeća na gradska spomen-obilježja (Centralno spomen-obilježje poginulim borcima/šehidima i civilnim žrtvama odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995., Spomen-kosturnica borcima NOR-a i Bista Josipa Broza Tita)

16:00   Svečana akademija (sala Muzičke škole u Gračanici)

- Referat Općinskog načelnika Nusreta Helića

- Izlaganje na temu „Fašizam i antifašizam“ - Zlatko Dukić, književnik i novinar

- Proglašenje najboljih radova na općinskom nagradnom konkursu za učenike srednjih škola na temu: 7. april – Dan oslobođenja Gračanice u Drugom svjetskom ratu, dodjela nagrada i čitanje najboljeg rada

- Umjetnički program – muzički performans profesora Muzičke škole u Gračanici

Pozivamo sve sugrađane da zajednički obilježimo Dan oslobođenja Gračanice u Drugom svjetskom ratu.