ČESTITKA OPĆINSKOG NAČELNIKA POVODOM 7. APRILA - DANA OSLOBOĐENJA GRAČANICE U DRUGOM SVJETSKOM RATU„Poštovani sugrađani,

7. april  -  Dan oslobođenja Gračanice u Drugom svjetskom ratu - jedan je od najvažnijih datuma u historiji naše općine i datum kojeg se s poštovanjem i uvažavanjem moramo prisjećati.

Obilježavajući ovaj datum želimo se podsjetiti da nam historija nalaže da čuvamo i ističemo antifašizam kao trajnu opredijeljenost našeg naroda.

Nošeni svijetlim momentima iz prošlosti, moramo smoći snage i volje da i u ovom teškom vremenu u kojem živimo pronađemo tračak nade i pružimo  upute o tome šta je bolja budućnost kojoj se trebamo okrenuti i za koju trebamo svakodnevno predano raditi.

Svim građanima općine Gračanica čestitam 7. april – Dan oslobođenja Gračanice u Drugom svjetskom ratu.“

Općinski načelnik

Nusret Helić