.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

U GRAČANICI OBILJEŽEN DAN CIVILNE ZAŠTITE U BiH I SVJETSKI DAN CIVILNE ZAŠTITE

U GRAČANICI OBILJEŽEN DAN CIVILNE ZAŠTITE U BiH I SVJETSKI DAN CIVILNE ZAŠTITESvečanom sjednicom Općinskog štaba civilne zaštite Gračanica i dodjelom priznanja najzaslužnijim pojedincima i kolektivima za zalaganje i ostvarene rezultate u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća, danas je u Multimedijalnoj sali u novoj zgradi Općine obilježen Dan civilne zaštite u BiH i Svjetski dan civilne zaštite.

Na početku svečane sjednice komandant Općinskog štaba civilne zaštite Gračanica Nusret Helić pročitao je svečani referat u kojem je podsjetio da su proteklu godinu obilježile tri prirodne nepogode koje su načinile ogromne štete na stambenim, privrednim, infrastrukturnim i drugim  objektima, te na poljoprivrednim usjevima, poljoprivrednom, građevinskom i šumskom zemljištu:

„Posmatrajući iz ove perspektive prošlogodišnje iskustvo sa katastrofalnim prirodnim nepogodama, izvukli smo pouku i puno toga naučili. Naučili smo prije svega da su solidarnost, organizovanost  i spremnost na brzu reakciju ključni u prevazilaženju teških momenata. Na čelu sa Općinskim štabom civilne zaštite i svim općinskim raspoloživim resursima uspjeli smo izvući gotovo maksimum i riješiti veliki broj problema. Stoga sam slobodan ocijeniti rad Štaba uspješnim i ključnim u borbi sa nedaćama. Ono što smo uradili motivacija nam je za još veći angažman u narednom periodu, kako bismo bili spremni za eventualne nove nepogode i kako bismo na odgovarajući način zbrinuli svakog našeg građanina koji je na bilo koji način stradao tokom prirodnih nepogoda prošle godine.

Posebno ističem naše privrednike koji su efikasno djelovali i spriječili veće štete, te zadržali radna mjesta, premijera i Vladu FBiH, premijera i Vladu TK, Federalnu i kantonalnu upravu civilne zaštite, BH MAC i Regionalni ured BH MAC-a u Tuzli, TUN tim, donatore, medije i sve općinske strukture koje su dale svoj doprinos u zaštiti i spašavanju.

Istovremeno i sa ovog mjesta pozivam nove vlade i sve donatore da nastave sa obezbjeđenjem pomoći na otklanjanju posljedica prirodne nesreće. Prioritet mora biti rješavanje stambenih pitanja ljudi koji su ostali bez domova.“

Iskoristio je priliku da se u ime OŠCZ, Općine Gračanica, kao i svih građana općine Gračanica zahvali svima koji su nam na bilo koji način pružili podršku u teškim trenucima u 2014. Godini, da čestita nagrađenima i da svim prisutnim i svim građanima općine Gračanica i šire čestita Dan civilne zaštite u BiH – Svjetski dan civilne zaštite i Dan nezavisnosti BiH.

Odluku o dodjeli priznanja i nagrada civilne zaštite pročitao je načelnik Općinskog štaba civilne zaštite Gračanica Mustafa Bajić, nakon čega je zajedno sa komandantom Helićem uručio priznanja i nagrade sljedećim dobitnicima:

U GRAČANICI OBILJEŽEN DAN CIVILNE ZAŠTITE U BiH I SVJETSKI DAN CIVILNE ZAŠTITEPismene pohvale

1. Premijer Federacije Bosne i Hercegovine, Nermin Nikšić,

2. Oružane snage Bosne i Hercegovine,

3. Federalna uprava civilne zaštite Sarajevo,

4. Rijaset Islamske zajednice Bosne i Hercegovine,

5. Kantonalna uprava civilne zaštite Tuzla,

6. Federalni tim civilne zaštite za uklanjanje NUS-a,  Tuzla „A“,

7. Regionalni ured  BH MAC-a u Tuzli,

8. MZ Lukavica,

9. MZ Donja Orahovica,

10. MZ Prijeko Brdo,

11. MZ Miričina,

12. MZ Stjepan Polje,

13. MZ Malešići

14. MZ Gornja Orahovica

15. Amer Džindo, Tuzla

16. Kurtović Fahrudin, Dopisništvo televizije TK

17. Hasan Čalić, Dopisništvo Dnevnog avaza

18. Nihad Krajinović, Radio Gračanica

19. JP „ Vodovod i kanalizacija“ Gračanica

20. UG „ ANEA“ Gračanica

Novčane nagrade u iznosu od 150,00 KM po dobitniku

1. Kujundžić Ferid, Profesionalna vatrogasna jedinica Gračanica     

2. Kadić Nermin, volonter vatrogasac u Profesionalnoj vatrogasnoj jedinici Gračanica

3. Husarkić Nusret, dobrovoljni davalac krvi,

4. Šuša Emir, dobrovoljni davalac krvi

5. Kulić Senad, Služba za civilnu zaštitu

6. Fazlić Dževad, uposlenik Regionalnog ured BH MAC-a u Tuzli

7. Jukan Haris, Služba za prostorno uređenje, geodetske i imovinsko- pravne poslove

U ime svih nagrađenih prisutnima se obratio Zdenko Tadić, direktor Kantonalne uprave civilne zaštite Tuzla, nakon čega je nastavljeno prigodno druženje dobitnika priznanja i gostiju.

 

 

 

 

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.