.

.

.

DOKUMENTI

BIZNIS

VIDEO PREZENTACIJA

NAČELNICI OPĆINA PETROVO I GRAČANICA RAZGOVARALI O NASTAVKU SARADNJE NA ZAJEDNIČKIM PROJEKTIMA

NAČELNICI OPĆINA PETROVO I GRAČANICA RAZGOVARALI O NASTAVKU SARADNJE NA ZAJEDNIČKIM PROJEKTIMADanas su se u Općini Petrovo sastali načelnici općina Petrovo i Gračanica Ozren Petković i Nusret Helić. Tema susreta bili su mogući oblici saradnje na infrastrukturnim projektima, regulaciji Spreče, problem deponije uz rijeku Spreču, kao i mogućim zajedničkim projektima u oblasti sporta.

Oba načelnika su se složila da je rijeka Spreča i njena regulacija prioritet, te da će učiniti sve da se što prije uradi projekat i otvori mogućnost apliciranja prema donatorima. Takođe je dogovoreno da se prema višim nivoima vlasti i donatorima, uz učešće lokalnih zajednica, aplicira za asfaltiranje puta D. Lohinja-Kakmuž, te da se redovnije održava putna komunikacija Gračanica-Sočkovac. Pitanje deponije takođe treba što prije riješiti.

Kada je u pitanju sport, nastavlja se projekat Danska škola fudbala i pokreće inicijativa prema donatorima za izgradnju terena sa plastičnom podlogom i drugih sadržaja.

Saradnja dvije općine se nastavlja i na drugim zajedničkim projektima.   

Općina Gračanica © 2012. Sva prava pridržana.